FilmBox szerda 21:00

FilmBox HD szerda 22:30

Bea Smith (Danielle Cormack) a Wentworth börtön női szárnyának királynője. Sziklaszilárd, félelmet nem ismerő asszony, akivel senki sem mer újat húzni. No de ki volt ő, mielőtt börtönbe került? Hogy válhatott egy hétköznapi feleség és anya egy hírhedt börtön riválisok nélküli úrnőjévé? Ez a tízrészes, lebilincselő és kompromisszumokat nem ismerő sorozat Smith börtönbe kerülésének első napjaitól kezdve követi nyomon az asszony felemelkedését és regnálását ebben a férfiaktól mentes, ám veszélyekkel teli világban.

Každá epizoda zkoumá pozadí jednotlivých postav a nabízí možný výklad motivace jejich jednání a okolností, které je dovedly do věznice Wentworth. Díky tomuto přístupu zjišťujeme, že rozdíl mezi vězněm a dozorcem je často pouze v místě jejich pobytu, že všichni jsou vlastně vězni, jen překvapivě odlišnými způsoby.

Wentworth je v podstatě seriálem o přežití, dramatem o lidské povaze, jehož hlavními hrdinkami jsou ženy žijící v prostředí připomínající tlakový hrnec. Navzdory rivalitě a boji o moc je tato rodina ztroskotanců a rebelů donucena vytvářet nepravděpodobná přátelství a spojenectví, pokud chce svůj pobyt ve věznici přežít.

x

TRAILER

x